Teroristų rankomis žudomi taikūs gyventojai, tikrieji Jonai Jonkos ir kodėl aš nekenčiu ant rusų pilamo purvo?

Maidano įvykiai pakeitė mano dienos rutiną. Kiekvieną rytą, vos tik atmerkiu akis ir tingiai išsiropščiu iš lovos, atsisėdu prie savo, jau spėjusio pasenti, kompiuterio ir stengiuosi sužinoti kuo daugiau apie tai, kas per naktį įvyko Ukrainoje. Dienos metu, vos tik atitaikęs laisvą minutę, kad ir kur be būčiau, įsijungiu kokį nors naujienų portalą ir godžiai ryju kiekvieną informacijos kąsnį apie tai kaip sekasi ATO, ką naujo iškrėtė Putino rėžimas ir kokia yra vakarų pozicija jo atžvilgiu.

Po tiek laiko, naujienų sekimo ir informacijos gaudymo interneto platybėse, supratau tik vieną – situacija Ukrainoje yra stabili. Tiksliau, stabiliai šūdina. Įtampa auga, vis laukiama tiesioginės Rusijos intervencijos ir nors kokios, apčiuopiamos pagalbos iš rytų.

Kol visas vakarų pasaulis, reaguoja beviltiškai ir bailiai, Ukrainoje vyksta pilietinis karas ir yra žudomi taikūs gyventojai. Vakarai jau seniai nusispjovė į sutartis, kuriomis prisiekė saugoti Ukrainos teritorinį vientisumą. Vakarai netgi nusispjovė į savo pačių, taikių civiliu žūtis. Vakarų elgėsys šioje krizėje, priverčia susimąstyti apie NATO penktojo straipsnio reikšmę mums (visgi, jeigu kas nors panašaus vyktų pas mus, ar mes esame visiškai užtikrinti, jog neliksime vieni?).

Bet ne apie Ukrainą šiandien, mielas skaitytojau, noriu parašyti. Ne apie sankcijas, ne apie žūtis ir net ne apie tai koks Putinas yra „bybys“*. Rašydamas šį įrašą, noriu išlieti savo apmaudą. Apmaudą dėl sunaikintos rusų kultūros ir visiško rusų tautos nubukinimo.

Bet, first things first. Norite tikėkite, norite ne, bet kažkada rusai nebuvo tokie kokius juos matome dabar**. Kažkada, senais (netokiais senais, kaip caro Riuriko laikai, bet vistiek) laikais, kai visoje Europoje prasidėjo apšvietos epocha į Rusijos sostą atsisedo Petras I, kuris per savo 43 valdymo metus, atsilikusią valstybę pavertė į galingą imperiją. Žinoma jis laimėjo kelis reikšmingus karus, kaip antai Dydijį Šiaurės karą, bet svarbiausias jo darbas buvo – Rusijos modernizavimas. Žinoma, tai tikrai daug pasako apie patį Petrą I, bet tai daugiau pasako apie didelį rusų, prigimtinį talentą mokytis. Bajorai tapo neatskiriami nuo vakariečių ir pradėjo domėtis prancūzų kultūra. Tuomet ir prasidėjo Rusijos kultūros aukso amžius.

Po pusšimčio metų Rusijos kultūra pasiekė savo zenitą. Savo knygas leido Fiodoras Dostojevskis, Levas Tolstojus ir kiti, nuostabiai šviesūs žmonės.Jeigu gyvenate mūsų sostinėje, turbūt nereikia pasakoti kokia dabartinė rusų kultūra. Taip ir tais laikais tokių žmonių buvo pilna, bet visas rusiškas mentalitetas pasikeitė.

Perskaitę įrašo antraštę, turbūt pagalvojote „o prie ko gi čia Jonas Jonka?“. Viskas labai paprasta. Žlugus imperijai, nebeliko vietos humanistinėms įdėjoms, viską iš galvos išstūmė neo fašistinė masė, kuria pradėjo kimšti rusams į galvą nuo pat sovietmečio pradžios. Šias, (tikrai ne socializmo) įdėjas, vaikams kalė mokytojai ir visuomenė, tad visas tas, Rusijos agresiją ir nekaltų gyventojų žudymus, palaikantis kontingentas atėjo iš ten.

Jie visdar mano jog sovietmečiu buvo viskas gerai, nebuvo gėjų, nebuvo lėbautojų, nebuvo kekšių ir kitokio „vakarietiško brudo“. Štai čia ir ateina laikas pakalbėti apie drg. Joną Jonką. Jonas Jonka yra puikus, satyrinis, to meto aukštesniosios vidurinės klasės vyro pavyzdys. Visko tais laikais būdavo, būdavo ir gvaltavonių, ir kekšių, ir vagių, ir bomžų, ir girtuoklių ir t.t. O ir dešra nebuvo tokia jau ir ekologiška.

Štai taip, bandę statyti šviesų, tobulos visuomenės rytojų, rusai sunaikino tai, kuom jie yra išskirtini iš visų kitų pasaulio tautų. Balius baigės, liko tik balvonai. Bet viską paėmus ir matant link kur krypsta visa Rusija, man pasidaro liūdna. Rusijos perspektyvojo nematau nieko kito, tik susiskaldžiusią valstybę ir didėlę ugnį įsižiebusią per pilietinį karą. Man negaila to, jog žus daug pilkos masės, man gaila, jog visa tai užgoš kelias, šviesių rusų kartas ir dar šimtmetį, rusų kultūra, bus pačiame dugne.

* Putin Khuylo

** Na, nevisi rusai, tikrai yra tokie, bet šviesių ir neitin šviesių žmonių santykis yra pavojingai mažas.

3 thoughts on “Teroristų rankomis žudomi taikūs gyventojai, tikrieji Jonai Jonkos ir kodėl aš nekenčiu ant rusų pilamo purvo?

 1. D parašė:

  Bebūčiau
  informacijos kąsnį apie tai(kablelis) kaip
  Kol visas vakarų pasaulis, reaguoja (čia kablelio nereikia)
  Jie visdar(kablelis) mano jog sovietmečiu
  ElgEsys
  bet kažkada rusai nebuvo tokie(kablelis) kokius juos matome dabar
  Žinoma(kablelis) jis laimėjo kelis reikšmingus karus
  Idėjoms, o ne Įdėjoms
  Vis dar, o ne visdar
  Rusijos perspektyvojo nematau nieko (WUT WUT WUT)

  O šiaip įdomiai susiskaitė, taip ir toliau. 🙂

 2. D parašė:

  **Jie visdar mano (kablelis) jog sovietmečiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos