Palikime TV kartai, kuri nenori tobulėti, džiūstantys Afrikos vaikai, bei nostalgija „Čili Kinijai“.

Kažkada, į žmones kurie pasakydavo, jog anie nežiūri televizoriaus, buvo žiūrima kaip dabar žiūrima į tuos, katrie į gėjų eitines žiūri be jokių emocijų (tarp jų esu ir aš pats). Nežinau, kada pradėjau reguliariai nebespoksoti į žydrąjį ekraną, bet neseniai, vien mokslo labui, įsijungęs televizorių, bandžiau prisimint tuos laikus, kai buvau ~ 14 metų ir televizorius visdar buvo vienas iš tų dalykų, kuriuos reikėdavo įsijungti, bent penkis kartus per dieną.

Aš nesuprantu kodėl, bet žiūrėti lietuviškus TV kanalus (išskyrūs LRT ir Sport 1), man yra šlykštu. Kas antra reklama yra greitųjų kreditų, o kiekvienas serialas yra prasta, rusiškų serialų kopija. Ištikrųjų, žiūrėdamas šiandieninę lietuvišką TV, jaučiuosi taip, kad amišas jaustusi masinėje orgijoje (ypatingai nuovuokiems paaiškinsiu – jis jaustųsi, mažu mažiausiai, šlykščiai). Kodėl lietuviškoji televizija nusirito iki tokio lygio?

Atsakymas labai aiškus ir tiesus. Televiziją nugalėjo internetas ir ji su tuo susitaikė. Televizija, suprato, jog nieku gyvu neįveiks, mąstančios, jaunosios, interneto kartos, taip kaip japonai, 1853 metais suprato, jog savo varganom valtelėm neįveiks „juodojo“ komodoro Perio laivyno, pasiųsto iš JAV. Analogiškai, kaip ir japonija 19 a. pabaigoje, TV pasirašė nebylią sutarti su internetiniais gigantais. O kas jiem beliko? Beliko visai ne tiek ir mažai.

Televizijai visdar liko didžioji dalis, 40 ir vyresnių žmonių auditorija, kuriai visdar įdomūs naujametiniai žiburėliai, Moteris Meluoja Geriau ir blizganti, durna, Rudoko makaulė. Karta, kuri renkasi į Meladzės koncertus, retkarčiais pasižiūri «РТР-Планета» ir su nostalgija prisimena sovietinius laikus, kai vyrai visdar buvo pajėgūs, o moterims iki mėnopauzės dar buvo likę labai daug.

Visgi, ne viskas taip jau blogai su ta lietuviška televizija. Nacionalinis transliuotojas ištikrųjų daro stebuklus ir nors kopijuoja daug ką nuo BBC, bet jie tai daro, jie nekopijuoja „Rezidentų“ ir kitokio rusiško brūdo. Už tai skyriu didžiulę padėką žmonėms, kurie prie to prisidėjo.

Visgi, kaip ir TV nevisada yra gera, taip ir internetas nėra šventas. Netgi ir atmetus tą didžiūlį pornografijos kiekį jame, vistiek lieka labai daug, neįtin malonių širdžiai dalykų. Kone kiekvieną mėnėsį, internėte atsiranda vis nauja, akcija – atrakcija. Vos tik praėjo tokios akcijos, kaip kad „putuota ranka trenk geriausiam draugui į marmūzę“, „nusifotkink, su 1kkk moterų“ ir „apipilkim purvais kažkokią Mildą, nors jos ir nepažįstam, bet jos psichiškai nesveikas buvęs bičas pasakė, jog ji yra kalė“ (beje, iš šios istorijos daugiausiai ir išlošė Milda. Juk niekas jos gatvėje, išskyrūs pažįstamus, tikrai neatpažinso, o visgi tas, jos buvęs vaikinas, manau dar ilgai tampysis po teismus), prasidėjo, jankių sugalvotos akcijos, „ice bucket challenge“ beprotybė.

Čia matome kaip, mažas ir baigiantis išdžiūti, afrikiečių vaikas, godžiai siurbia vandenį iš kamštelio. Jis turi taip atsilyginti už tai, kad jo tėvai pasaulį užkrėtė AIDS.

Visas šis iššūkis man atrodo kvailai. Tai tikrai nėra kažkokia labdaros akcija, tai yra labiau savęs parodymas. Internete plinta įdomūs šio iššūkio interpretavimai, kaip kad apipilimas vandeniu iš skrendančio sraigstasparnio. Man tai pasirodė labai logiška, mat kas gi iš mūsų nepadaro šou, kainuojančio 100k šou, tam, kad paaukotų 1k? Vienintėlis, supratęs viso šio reikalo esmę, kolkas yra Shaq’as ir Seagal’o meilužis Vladimiras Vladimirovičius.

Nors, nekreipkit dėmėsio į mano piktus pastėbėjimus, svarbu juk, kad kažkiek debilų pinigų nukeliauja, ten, kur bus panaudoti geriems tikslams.

Kalbant apie debilus, kam į galvą šovė mintis uždaryt „Čili kiniją“? Nejaugi, „Čili kinija“ dirbo mažiau pelningai už „Soya Fussion“? Na bet ne tame esmė, esmė yra tame, jog pamėgau tenais valgyti vieną patiekalą, kuris buvo „Gurmaniška vištiena, su karališkomis krėvėtemis“. Šis patiekalas, man sukelia gerus prisiminimus ir Kalėdos be jo yra kaip ir vestuvės be degtinės, paprasčiausiai, tokių nebūna. Taip, kad ačiū, jog man sugadinote Kalėdas, jūs, Grinčai, kurie uždarė „Čili Kiniją“.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos